A Leedsi Egyetem tudósai arra a következtetésre jutottak, hogyha foszfor tartalmú meteorok landoltak az ősi Földön a vulkánok környezetében szerte a bolygón kialakult savas medencékben, úgy létrejöhetett az élethez szükséges minden vegyület.
Az egyik legnagyobb megfejtésre váró rejtély, hogy miképpen alakultak ki az élettelen anyagokból az élők, azaz hogyan született meg az élet. Terry Kee, a Leedsi Egyetem kémiai intézetének kutatásvezetője szerint a foszfor aktivizálhatta azt a folyamatot, amelynek eredményeként ma a bolygónkon az élet uralkodik.
A anyagcsere energiaellátásáról az adenozin-trifoszfát (ATP) gondoskodik, amelynek a fő alkotóeleme a foszfor. Kee úgy véli, hogy a „kémiai élet” lehetett a közvetítő elem az élettelen és az első élő biológiai objektum között. Szerinte a kémiai életre úgy lehet gondolni, mint egy gépre. Például a robot képes mozogni, reagálni a környezetére, mégsem él. A primitív elemek kémiai fejlődéssel olyan állapotba jutottak, amely elvezetett az élő biológiai struktúrákhoz. A kutatók szibériai és izlandi meteoritokkal folytatott kísérletekkel is igazolták az elméletüket.