A robotjárműveket, drónokat, extrém terepre való különleges polgári, katonai, rendvédelmi és katasztrófaelhárító járműveket gyártó Howe and Howe Technologies bemutatta a legújabb fejlesztésű Ripsaw lánctalpast.
A Maine-ben működő cég – eltérően más pilóta nélküli szárazföldi járművektől (UGV), amelyek többnyire meglehetősen lassúak –, a Ripsaw-t száguldásra tervezte. Az óránkénti 65 mérföldes (104,6 kilométeres) sebesség eléréséhez mindössze körülbelül 3 másodpercre van szüksége. Összehasonlításképpen, a Ferrari F12 Berlinetta 100 kilométer per órára 3,1 másodperc alatt gyorsul fel.
Ez a forradalmian új jármű komoly harci sérülések elviselésére is képes, mert ötvözött acélcsőből épített váza igen nagy szerkezeti szilárdságot és megbízhatóságot szolgáltat. A világ leggyorsabb lánctalpasa mintegy 4 tonna önsúlyú, és egy tonna terhet tud hordozni, azaz nehézfegyverzettel is felszerelhető. A Ripsaw teljes helyzetértékelő rendszert is kapott, amelynek kamerái az operátornak folyamatosan 360 fokos lefedettséggel mutatják meg a környezetet.
Az MS1 távirányított robotjármű és a MS2 ember által vezetett és távirányítható lánctalpas a Ripsaw két jelenlegi változata. Az MS2 nagyobb, gyorsabb és modulárisan jobban átalakítható, mint az MS1. A teljesen felszerelt MS2 költsége mintegy 750 ezer dollár, míg a pilótafülke nélküli MS1 csak 200 ezer dollárba kerül.
Az MS2 különösen trükkökre képes. Ha felrobbantják egy pokolgéppel vagy aknára fut, a szétszóródott alkatrészeit összegyűjtve akár egy éjszaka alatt a sérült egységek pótlása után ismét üzemkész állapotba rakható össze.
A jármű képességeire Hollywood is felfigyelt, hiszen szerepet kapott a G.I. Joe: Megtorlás című idén bemutatott mozifilmben.