A San Franciscó-i Mobilize konferencián az internet és a mobiltechnológia találkozásából megszülető új eszközökről beszéltek az iparág technológiai gurui, akik már látják, hogy az okostelefonok forradalma után mivel fogják lenyűgözni a fogyasztókat. Azaz minket.
A figyelem középpontjában a tárgyak internete állt. Ma már gyakorlatilag mindenbe képesek a fejlesztők kommunikációs, adatfeldolgozó és tároló chipeket dugni, amibe csak akarnak. S ezek a tárgyak képesek egymással és a felhasználóikkal is kapcsolatot tartani. Még a zokni is intelligens lesz. Ettől fogva valakire azt mondani, hogy agyilag zokni, lehet, hogy dicséret lesz. Azaz a gépi intelligencia olyan helyeken jelenik majd meg, ahol egyáltalán nem számítanánk rá. Íme, némi ízelítő…
A csuklón
Az okosórák vitathatatlanul a legszélesebb új trendet jelentik a dolgok internetén vagy más néven az ipari interneten belül. Eric Migicovsky, a Pebbles okosórát fejlesztő cég alapítója szerint 2008-ban az okostelefonok megváltoztattak bennünket. A Pebble egy tartozék a telefonhoz. Rájöttek ugyanis, hogy az emberek modemeket (telefonokat) hurcolnak magukkal, s ezt kihasználják az órán működő szolgáltatások halózatra kapcsolásához. Paul Gaudio, az Adidas Interactive alelnöke már be is mutatta a legújabb fejlesztésüket, egy futóknak fejlesztett szerkezetet. Ez az okosóra meghatározza a futó lokációját, sebességét, pulzusszámát és tárolja a zenéit. Emellett személyre szabott digitális edzői szolgáltatásokat is nyújt a szívritmus alapján, s az utasítások a Bluetooth kapcsolatú fejhallgatókba érkeznek.
A boltok polcain
A Saples Connect univerzális hub és multiplatform alkalmazás eredendően arra való, hogy ellenőrizze egy lakásban az összes hálózatra köthető készüléket. De az üzletekben is alkalmazhatják, és a segítségével működésbe hozhatják azokat az eszközöket, amelyekre fel kívánják hívni a vásárlók figyelmét.
Az autókban
A Nokia a térképészeti megoldásokban akar nagy ugrást tenni. Méghozzá azzal, hogy a valódi világot összeköti a virtuális valósággal. Hans-Peter Brondmo, a cég alelnöke arról számolt be, hogy túllépnek a lapos és statikus földrajzi mappák korszakán, s olyan 3D-s térképeket favorizálnak a jövőben, amelyeken a felszín úgy jelenik meg, ahogy az a valóságban is van. A felhő technológia azt is megengedi a GPS készüléknek, hogy utasításokat mondjon és jelezzen, amikor el kell fordulni, ha a jármű egy adott tájékozódási pont, vagy például egy étterem közelébe érkezik (amelynek a képét és szolgáltatásait is megmutatja), s nem csak egyszerűen kiírja az utcanevet.
Otthon
A Philips hálózatra köthető Hue villanykörtéi (amelyek már kereskedelmi forgalomban is vannak) a fejlesztéseknek köszönhetően alkalmasak lesznek rá, hogy különféle programoknak engedelmeskedve gyulladjanak fel, vagy változtassák meg a színüket. Ennek a közlekedésben is hasznát veszik, például a színek átváltozásával jelezve a megállóban várakozó utasoknak, hogy mikor fog megérkezni a következő busz. Ezt Londonban már ki is próbálták. Hasonlóan adhat jelzést otthon is a lámpa, hogy reggel mikor kell elindulni, ha nem akarunk elkésni a munkából.
A lábon
Nincs értelme az olyan fejlesztéseknek, amelyek a „tech a techért” filozófia jegyében születnek. Hasznos dolgokat várnak az emberek. Az okos zokni hordása nem különbözhet a hagyományosétól, nem zavarhatja meg a viselőjét például munka közben. Más a helyzet, amikor az alkalmazást a felhasználó aktiválja, s a sportban vagy az argentin tangóban akarja ellenőrizni a mozdulatokat, lépéseket a tanulást segítve.